Strona wykorzystuje pliki cookies

Więcej o sposobie korzystania z nich znajdziesz w polityce plików cookies.

Projekt przedszkola
Konkurs na projekt budynku przedszkola wraz z otoczeniem
20 czerwca 2024 roku

„PROJEKT PRZEDSZKOLA”

 

Ogłaszamy nową edycje konkursu architektonicznego!

Zadaniem nadchodzącej edycji będzie zaprojektowanie przedszkola i jego otoczenia uwzględniając funkcje architektoniczne, przestrzenne i funkcjonalno–użytkowe. Architektura budynku powinna być podzielona na przestrzeń do nauki, przestrzeń do zabawy i przestrzeń do jedzenia. Projekt powinien uwzględniać podział dzieci na grupy. Sale dla najmłodszych powinny się różnić od pomieszczeń dla starszych dzieci. Zaprojektowane pomieszczenia powinny zachęcać dzieci do przebywania w przedszkolu i kontaktu z rówieśnikami, traktowania przedszkola, jako drugiego domu.

Należy pamiętać o pokojach dla administracji przedszkola oraz opieki medycznej. Istotnym elementem przedszkola powinien być plac zabaw dla dzieci.
Istotną rolę w projektowanej przestrzeni przedszkola powinna odgrywać również analiza oddziaływania światła zarówno naturalnego jak i sztucznego.

Projekt powinien być czytelny, dostosowany do potrzeb przedszkolaków. Projekt przedszkola powinien uwzględniać zróżnicowanie na strefy zgodnie z podziałem na grupy, które powinny zostać wyodrębnione funkcjonalnie i kolorystycznie. Należy zachować równowagę między estetyką a funkcjonalnością, a także otwartymi, półotwartymi i zamkniętymi przestrzeniami do nauki. Przedszkole ma być projektowane z myślą o dzieciach, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na zapewnienie bezpiecznego i zgodnego ze standardami środowiska.

Prace można zgłaszać w terminie do 17.01.2025r.

Zapraszamy do udziału!

Sponsorem Konkursu jest KANLUX S.A.  Patronat honorowy sprawuje Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Patronat medialny objął portal Architektura&Biznes.

Regulamin Konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania poniżej.