Strona wykorzystuje pliki cookies

Więcej o sposobie korzystania z nich znajdziesz w polityce plików cookies.

Oprawa oświetleniowa do szynoprzewodu
Celem konkursu jest zainteresowanie technologią oświetleniową i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych
20 czerwca 2024 roku

“OPRAWA OŚWIETLENIOWA DO SZYNOPRZEWODU”

 

Ogłaszamy nową edycję na projekt oprawy oświetleniowej. W nadchodzącej edycji , tematem przewodnim jest oprawa do szynoprzewodu.

Szynoprzewody mają szerokie zastosowanie. Oprawy na szynoprzewodach mogą występować w różnego typu wnętrzach i służyć do oświetlania różnych obiektów. Zastosowanie uniwersalnych adapterów daje możliwość zasilania różnych opraw – od klasycznych reflektorków do lamp różnych kształtach, funkcjach i przeznaczeniu.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu oprawy do szynoprzewodu (rodzina szyn TEAR z oferty firmy KANLUX). Należy skupić się na samym projekcie oprawy do zasilania wykorzystując istniejący adapter typu TEAR (w przypadku zasilania sieciowego 230VAC) lub ogólnodostępne zasilacze stałoprądowe wbudowane w adapter do szyn (in-track driver dedykowane do opraw zintegrowanych LED).

Można zaproponować rozwiązanie jednej oprawy oświetleniowej lub systemu oświetleniowego. Należy powiązać rozwiązania projektowe z ich funkcją oświetleniową pamiętając o spełnieniu wymagań oświetleniowych i elektrycznych.

Oprawa może mieć wymienne lub niewymienne źródło światła. Może to być oprawa dekoracyjna jak również oprawa do celów specjalistycznych. Należy zaproponować typ pomieszczenia i określić funkcję oświetlenia, a następnie zaprojektować oprawę pasującą formalnie i użytkowo do wybranej sytuacji przestrzennej i funkcjonalnej.

Regulamin Konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania poniżej.

 

Sponsorem Konkursu jest KANLUX S.A.  Patronat honorowy sprawuje Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Patronat medialny objął portal Architektuara&Biznes.

Termin zgłoszeń: 17.01.2025

Czekamy na Wasze projekty!