Strona wykorzystuje pliki cookies

Więcej o sposobie korzystania z nich znajdziesz w polityce plików cookies.

Oprawa oświetleniowa do przestrzeni publicznych i komercyjnych
konkurs na kreatywny projekt oprawy oświetleniowej
22 czerwca 2023 roku

Oprawa oświetleniowa do przestrzeni publicznych i komercyjnych

Oprawa oświetleniowa do przestrzeni publicznych i komercyjnych to konkurs na kreatywny projekt oprawy oświetleniowej. Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie oprawy oświetleniowej lub systemu oświetleniowego do zastosowania we wnętrzach publicznych i komercyjnych.

Termin składania prac: 20.12.2023

Celem konkursu jest zaprojektowanie oprawy oświetleniowej lub systemu opraw do oświetlenia ogólnego w przestrzeniach komercyjnych.

Główne przeznaczenie oprawy to oświetlenie pomieszczeń w różnego typu budynkach i przestrzeniach (restauracje, hotele, hole, recepcje, sale konferencyjne, budynki użyteczności publicznej, salony, galerie itd.)

Projektujący powinien wziąć pod uwagę nie tylko efekt wizualny, wrażeniowy oraz funkcję oświetleniową, ale również bezpieczeństwo użytkowania związane z rozsyłem strumienia świetlnego jak również wynikające z zasilania elektrycznego. Projekt wymaga ogólnego wyjaśnienia zasady budowy oraz działania.

Jury oczekuje niekonwencjonalnych rozwiązań projektowych opraw oświetleniowych lub całych systemów oświetleniowych, które staną się dopełnieniem architektury wnętrz o charakterze i przeznaczeniu komercyjnym.

Należy uzasadnić wybór i zasadę tworzenia proponowanych rozwiązań.

Można zaproponować rozwiązanie jednej oprawy oświetleniowej lub systemu oświetleniowego. Należy powiązać rozwiązania projektowe z ich funkcją oświetleniową pamiętając o spełnieniu wymagań oświetleniowych i elektrycznych.

Organizator Konkursu  – Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z organizatorem 30-tych Międzynarodowych Targów Światło oraz śląskim środowiskiem architektów.

Sponsor Konkursu –  firma Kanlux.