LAMPA SYSTEMOWA do wnętrz mieszkalnych – znamy laureatów!
Znamy już laureatów tegorocznej edycji. Decyzją Komisji Konkursowej przyznano 3 równorzędne wyróżnienia oraz 1-szą, 2-gą i 3-cią nagrodę.
Celem zapewnienia anonimowości konkursu, prace zaszyfrowane zostały 6-cio cyfrowym godłem. Dodatkowo, każdej z prac nadano nr ewidencyjny.
WYRÓŻNIENIE – godło 387125 /praca nr 8
Autorkami pracy są Marta Nowak oraz Natalia Guzicka.
Praca otrzymała wyróżnienie za interesującą próbę stworzenia nieoczywistej, delikatnej, zoomorficznej formy lampy zrealizowanej przy pomocy adekwatnie dobranego tworzywa – metalowej siatki, przy czym jury zwraca uwagę na konieczność dopracowania detalu połączeń siatki i prętów, szczególnie w wariantach zawieszanych.
WYRÓŻNIENIE – godło 331166 /praca nr 11
Autorami pracy Agata Kwiecińska oraz Kordian Krzyżanowski
Praca otrzymała wyróżnienie za ciekawy pomysł modułowego systemu oświetlenia o przyjaznej, oryginalnej formie, przy czym jury zwraca uwagę na konieczność dopracowania projektu pod względem zachowania zasad bezpieczeństwa użytkowania.
WYRÓŻNIENIE – godło 300609 /praca nr 16
Autorami pracy są Julia Broszkiewicz, Regina Andrzejewska, Hanna Półtorak
Praca otrzymała wyróżnienie za niezwykle atrakcyjną formę lamp zainspirowanych kałużami wody, przy czym jury zwraca uwagę na konieczność dopracowania pomysłu pod kątem optymalnego doboru materiałów i rozwiązania zasilania LED.
III NAGRODA – godło 295170 /praca nr 2
Autorem pracy jest Antoni Grześkowiak.
Praca otrzymała nagrodę za elegancję i ponadczasowość zastosowanej formy okręgu oraz ciekawe rozważania na temat zmieniającego się koloru zarówno światła jak i samej oprawy.
II NAGRODA – godło 151617 /praca nr 9
Autorkami pracy są Anita Kotłowska i Sandra Koper – studentki Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Praca otrzymała II nagrodę za bardzo udaną próbę stworzenia prostej ale bardzo pomysłowej lampy będącej zarazem geometryczną układanką – łamigłówką zainspirowaną geometrią przyrządów i modeli astronomicznych.
I NAGRODA – godło 090825 /praca nr 13
Autorkami pracy są Ada Żurańska, Justyna Wojdyło, Maria Malinowska – studentki Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej
Praca otrzymała I nagrodę za wyjątkowo wrażliwe i umiejętne podejście do problemu projektowania światła wchodzącego w interakcję z użytkownikiem, również użytkownikiem o specjalnych potrzebach. Zaprezentowana oprawa o zmieniającej się harmonijnie formie jest piękna i funkcjonalna, może być zastosowana w różnych miejscach, jak również multiplikowana lub rozbudowywana.
Zadaniem pracy konkursowej było zaprojektowanie systemowej oprawy oświetleniowej lub rodziny opraw, dedykowanej do wnętrza mieszkalnego. Należy powiązać rozwiązania systemowe z funkcją oświetleniową, jaką ma za zadanie spełniać. System opraw do zastosowania we wnętrzach mieszkalnych powinien charakteryzować się prostotą konstrukcji i możliwością tworzenia rodziny produktów, zapewniający odpowiednie warunki oświetleniowe (w zależności od zastosowania/miejsca przeznaczenia) i bezpieczne warunki eksploatacji.
Celem konkursu jest zainspirowanie do potraktowania światła jako ważnego elementu kształtowania przestrzeni architektonicznej oraz zainteresowanie technologią LED, i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych. Liczymy bardzo na kreatywność i różnorodność pomysłów.
Organizator Konkursu – Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z organizatorem 30-tych Międzynarodowych Targów Światło oraz śląskim środowiskiem architektów.
Sponsor Konkursu – firma Kanlux.
Te artykuły mogą Cię zainteresować
Świadomy Projektant
Lumines Lighting Sponsorem Targów Światło 2023!
O energooszczędności w ramach cyklu „Świadomy Projektant”
Raport z 30. Międzynarodowych Targów Światło 2023