Wnętrze Otwarte na Targach ŚWIATŁO 2019

 

Ta wyjątkowa przestrzeń, realizowana podczas targów, narodziła się z potrzeby rozmów o świadomym projektowaniu, które niesie za sobą użyteczność i ponadczasową wartość. Projektowaniu, które jest wynikiem realnych potrzeb, a nie sztuką dla sztuki czy chwilową modą. To miejsce, gdzie pokazany jest produkt i jego zastosowanie.

Tak definiuje przestrzeń Wnętrza Otwartego, arch. Justyna Smolec, która już po raz trzeci zaaranżuje specjalną strefę, tym razem skupioną wokół tematu „przyjaznego miejsca pracy”. Razem z architektami: Katarzyną Kowal, Sewerynem Nogalskim, Anną Koszelą i Darią Burlińską zastanowią się, w jaki sposób oświetlenie oraz wyposażenie biurowe może poprawić komfort naszej pracy, zdrowie i samopoczucie.

W programie tegorocznej edycji Wnętrza Otwartego znajdują się m.in. wykłady zaproszonych gości, architektów i ekspertów z zakresu projektowania biur i przestrzeni pracy, warsztaty BIM, a także panele dyskusyjne i pokaz produktów partnerów wydarzenia. We Wnętrzu Otwartym, wspólnie z LUG Light Factory – producentem rozwiązań oświetleniowych, Rockfon, producentem akustycznych rozwiązań dla ścian i sufitów, a także Anwis, producentem rolet i żaluzji, Florabo, dostawcą zielonych systemów podnoszących jakość powietrza oraz Home Design – wyposażenie wnętrz, stworzymy przestrzeń do dyskusji nad tym, jak powinno być zaprojektowane nasze środowisko pracy, aby było dla nas zdrowe – mówi arch. Justyna Smolec.

 

Strefa Wnętrza Otwartego to również miejsce do rozmowy o możliwościach, jakie dają nowoczesnej rozwiązania oświetleniowe.

Dobrze dobrane oświetlenie doskonale podkreśla architekturę wnętrza, pozwala nadawać meblom, roślinom czy użytym teksturom zupełnie nowy wymiar i tworzyć wyjątkowy klimat. Z drugiej strony nie możemy zapominać, że oprócz walorów estetycznych światło musi spełniać wymogi funkcjonalne, czyli tworzyć odpowiednie, zdrowe warunki do życia, pracy i wypoczynku. Między innymi te kwestie będziemy poruszać podczas Wnętrza Otwartego – dodaje arch. Ewa Kaszuba-Nawrocka, LUG Light Factory.

 

W programie Wnętrza Otwartego m.in:

 

  • konferencja prasowa otwierająca wydarzenie
  • premierowe pokazy produktów naszych partnerów
  • wykłady zaproszonych gości – architektów i ekspertów z zakresu projektowania biur i przestrzeni do pracy
  • warsztaty BIM
  • panele dyskusyjne

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenie filmów z poprzednich edycji Wnętrza Otwartego oraz wypowiedzi naszych ekspertów.