Ukłon w stronę Bauhausu i rozmowy o nowoczesnych technologiach. Za nami 4. odsłona Wnętrza Otwartego by Justyna Smolec

 

Od niemal 3 dekad w Warszawie odbywają się Targi Światło – największe w Polsce wydarzenie poświęcone branży oświetleniowej i doskonałe miejsce spotkań dla środowiska architektów i projektantów, producentów oraz dystrybutorów. Podczas tej edycji odwiedzający mogli obejrzeć propozycje ponad 260 wystawców, a także zobaczyć 4. już odsłonę Wnętrza Otwartego – przestrzeni zaaranżowanej przez arch. Justynę Smolec. W tym roku projekt stanowił ukłon w stronę setnej rocznicy Bauhausu, a także inteligentnych rozwiązań automatyki domowej i budynkowej.

 

       

Tegoroczna edycja Wnętrza Otwartego była doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać o rozwiązaniach przyszłości – smart technologiach, które mają realny wpływ na poprawę komfortu życia, nasze bezpieczeństwo, a także środowisko. W dyskusji na ten temat wzięli udział projektanci i architekci: Seweryn Nogalski z Beton House, arch. Justyna Smolec, arch. Beata Goczoł z Goczołowie Architekci, arch. Grzegorz Goworek z pracowni STUDIO.O, arch. wnętrz Katarzyna Kowal, arch. Agnieszka Buczkowska-Korlińska, a także przedstawiciele firm – 5senses, Klinika Dźwięku, Lumines Lighting, Lentex oraz Anwis.

        

Przestrzeń Wnętrza Otwartego wypełniły aranżacje w duchu i kolorystyce Bauhausu – prosta forma i funkcjonalność odgrywały tutaj najważniejszą rolę. Surowa linia światła stworzona za pomocą profili aluminiowych od Lumines Lighting, czy lampy w kształcie koła od marki Ramko budowały niepowtarzalny klimat. Nie zabrakło również mebli o prostej i oszczędnej formie, jak krzesła Trojki od Tabandy czy fotel od Comforty. Niepowtarzalną atmosferę Wnętrza Otwartego uzupełniały wykłady poprowadzone m.in. przez dr. Józefa Mrozka z Wydziału Wzornictwa ASP Warszawa na temat filozofii Bauhausu,  a także dostępna galeria projektów, stworzonych w konkursie Rytm Światła – dom zgodny z ideami Bauhausu i Sustainable Lamp.

 

Kolejna edycja Wnętrza Otwartego odbędzie się w dniach 3-5 marca 2021.

Zapraszamy do współpracy!