Architekci i designerzy stanowią bardzo istotną część uczestników  Międzynarodowych Targów Światło.

 

Świadomy Projektant – panele dyskusyjne i wykłady oraz stacjonarno-wirtualne  spotkania z architektami i projektantami wnętrz.

W ramach cyklu Świadomy Projektant, którego pomysłodawczynią jest architekt Justyna Smolec, odbyły się hybrydowe – stacjonarno-wirtualne – spotkania z architektami i projektantami wnętrz, w których udział wzięli: architekt Justyna Smolec architektura&design, architekt Anna Chodorowska NAAP Architekci, architekt Katarzyna Kraszewska, architekt Justyna Martyniuk – Pęczek POLITECHNIKA GDAŃSKA, architekt Agnieszka Buczkowska – Korlińska INTER-ARCH Architekci, architekt wnętrz Grzegorz Goworek STUDIOORGANIC, Magdalena Willmann ELLE Decoration Polska, Iwona Ławecka – Marczewska DESIGNDOC.PL, Paweł Dylewski DYLEWSKI LIGHTING oraz Przemysław Skorupa HELVAR.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję wysłuchać bardzo praktycznego wykładu Katarzyny Kraszewskiej „Jak przygotować dokumentację schematu elektrycznego do projektu wnętrza”, żeby zaraz potem wziąć udział w eksperckiej dyskusji „Inteligentny dom – zbędny luksus czy niezbędne udogodnienia”.

Drugiego dnia wykład Magdaleny Willmann dotyczył oświetlenia sztuki we wnętrzu, dyskusja zaś dotyczyła roli światła w architekturze i sztuce. Oba wydarzenia obserwowało jednocześnie kilkaset osób, a tematy bardzo przypadły uczestnikom do gustu, co widać po bardzo pozytywnych komentarzach na czacie a także wśród osób, które przyszły na targi i uczestniczyły w wydarzeniu.

 

 

Targi Światło od lat wspierają młodych! Ich świeże spojrzenie na nowoczesne oświetlenie jest niezwykle cenne zarówno dla producentów, jak i konsumentów na rynku. Dlatego organizowane są od lat konkursy dla młodych architektów i projektantów, a nagradzane prace prezentowane są na wystawie pokonkursowej towarzyszącej Targom Światło. W tym roku tematami konkursów były „Loft wczoraj i dziś” oraz „Lampa w geometrycznej odsłonie”. Uroczystość wręczenia nagród była pełna pozytywnej energii, dobrych pomysłów na przyszłość i nadziei, że młodzi zrewolucjonizują technologię i design w oświetleniu! Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

 

 

 

Dumni jesteśmy również z naszej wieloletniej współpracy z Wydziałem Wzornictwa warszawskiej ASP.

A ta zawsze przynosi bardzo ciekawe efekty. W tym roku na terenie targowym powstała bardzo interesująca wystawa najlepszych prac studentów tego wydziału, a niezwykłe lampy zaprojektowane przez młodych designerów, wzbudzały entuzjazm wśród zwiedzających Targi Światło!

 

Jeżeli chodzi o tematykę produktową Targów Światło, to w tym roku oprócz oświetlenia architektonicznego, technicznego, zewnętrznego, przemysłowego, dekoracyjnego oraz źródeł światła pojawili się wystawcy z oświetleniem scenicznym i estradowym. Ten sektor oświetlenia będzie się teraz rozwijał dynamicznie gdyż branża koncertowa i eventowa odradza się bardzo szybko po pandemii.

   

Ponadto na Targach nigdy nie brakuje designu na najwyższym poziomie. Oprócz naszych rodzimych producentów oświetleniowych tj. Nowodworski, TK Lighting, Zuma Line, Jupiter, Elstead czy Alfa bardzo pozytywnym elementem ekspozycji targowej były również produkty i rozwiązania zaprezentowane przez zagranicznych wystawców – z Litwy, Indii, Ukrainy, ale przede wszystkich z Włoch. Mogliśmy zobaczyć bardzo piękne oprawy weneckich mistrzów szkła, a to za sprawą klastra Luce In Veneto, który przybył do Warszawy na targi ze swoimi firmami z regionu Veneto właśnie. Niezwykłe kształty i formy opraw, które włoscy wystawcy zaprezentowali, wzbudzały duże zainteresowanie zwiedzających – zwłaszcza sklepów z oświetleniem.

 

Targi Światło to ekspozycja ciekawych produktów, zaawansowanej technologii, nietuzinkowych rozwiązań, ale także znakomita okazja do rozmów i dyskusji nt roli oświetlenia w architekturze, energooszczędności i ekologii. Nasze działania od lat wspiera Staff Editiorale, wydawca największych magazynów o świetle we Włoszech tj Italian Lighting i Compolux, a z rodzimych wydawnictw współpracujemy m.in z Czas na Wnętrze, DesignAlive czy Oświetlenie LED.

   

 

Włącz myślenie o świetle!

 

Zobacz naszą OFERTĘ.       Sprawdź RAPORT z minionej edycji.