Rytm światła – dom marzeń

 

Nowa edycja Konkursu Rytm ŚWIATŁA… którego motywem przewodnim jest „dom marzeń.

Organizator

Organizatorem konkursów jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z Agencją SOMA – organizatorem Międzynarodowych Targów Światło oraz śląskimi pracowniami: Goczołowie Architekci Studio Autorskie i Pracownią OVO Grąbczewscy Architekci.
Konkursy skierowane są do młodych architektów, projektantów wnętrz oraz studentów i absolwentów kierunków związanych ze wzornictwem, architekturą, designem i sztuką.

Zadania Konkursowe

Rytm ŚWIATŁA – dom marzeń
Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie ”domu marzeń”. Czy będzie to dom usytuowany w ciekawym krajobrazie : zawieszony na skale, nad brzegiem morza czy jeziora, może na wodzie albo pod ziemią , czy może dom o niebanalnej formie i charakterze, w nowoczesnej technologii? To zależy wyłącznie od wyobraźni, kreatywności autora projektu.

Konkurs zakłada przedstawienie detalu architektonicznego lub szczegółu designerskiego, w którego kreowaniu kluczową rolę odgrywa ciekawy sposób oświetlenia światłem sztucznym lub światłem sztucznym i naturalnym.

Konkurs ma na celu wyłonienie i wypromowanie młodych utalentowanych ludzi, którzy wyróżnią się nowatorskim i uwolnionym od rutyny podejściem do światła i opraw oświetleniowych. Organizatorzy konkursu celowo nie wskazują miejsca, czy przestrzeni, w której dany projekt oprawy oświetleniowej ma być umieszczony, stąd tytuł konkursu „RYTM ŚWIATŁA…”, aby pozostawić uczestnikom jak najwięcej swobody i uruchomić ich kreatywność.

Ważna dla konkursu jest również analiza powiązań światła naturalnego i sztucznego z funkcją i formą obiektu i jego otoczenia.

W nadchodzącej edycji, Sponsorem Konkursu jest firma KANLUX, której rozwiązania oświetleniowe należy zastosować przy projektowaniu i kreowaniu „domu marzeń”.
Na konkurs można zgłaszać wyłącznie prace dotychczas nie nagradzane, a także nie publikowane w mediach i wydawnictwach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 18 stycznia 2019 roku. Nie zwlekaj! Jeśli masz ciekawy pomysł na oryginalny projekt lampy lub wizję swojego domu marzeń aplikuj już teraz!

Przypominamy, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

Zapraszamy do udziału!

Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin i formularz zgłoszenia znajduje się TUTAJ