Relacje z wręczenia nagród w Konkursie na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową i Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto

 

 

W czerwcu poznaliśmy wyniki 22 edycji Konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2020 Roku i Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2020 Roku.

 

W tym roku ze względu na sytuację pandemiczną wręczenie nagród nie było możliwe podczas Międzynarodowych Targów Światło i Międzynarodowych Targów Elektrotechnika.

 

Aby uhonorować laureatów konkursu, Kapituła Konkursu postanowiła wręczyć nagrody i wyróżnienia osobiście.

 

I nagroda dla Urzędu Miasta Bielsk Podlaski

 

7 lipca 2021 roku w sali konferencyjnej Bielskiego Domu Kultury z rąk Marka Orłowskiego Prezesa Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego oraz Michała Rylskiego Redaktora Naczelnego Gazeta Samorządu i Administracji I nagrodę za “Modernizację oświetlenia drogowego na terenie Miasta Bielsk Podlaski” w kategorii OŚWIETLENIE DRÓG i TERENÓW PUBLICZNYCH odebrał Pan Andrzej Roszczenko Przewodniczący Rady Miasta Bielsk Podlaski.

Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2020 roku – Częstochowa

 

Tytuł najlepszej inwestycji oświetleniowej 2020 r. otrzymała archikatedra Świętej Rodziny w Częstochowie. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 12 lipca w archikatedrze w Częstochowie.

Mgr inż. Marek Orłowski, prezes Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego, w swoim przemówieniu podkreślił, że „światło odgrywa ważną rolę w kreowaniu przestrzeni architektonicznej”.

Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, dziękując za wykonane dzieło, podkreślił, że „piękno w świątyni jest przeżywane na różne sposoby.

W uroczystościach wzięli udział również m.in.: członkowie kapituły bazyliki archikatedralnej w Częstochowie, dziekani regionów, mgr inż. Krzysztof Nowakowski, przewodniczący Komisji Konkursowej, i Tomasz Matkowski, projektant oświetlenia. Całość ubogacił śpiew chóru archikatedry Basilica Cantans pod kierunkiem Włodzimierza Krawczyńskiego.

Publikacje z tego wydarzenia dostępne w poniżej udostępnionych linkach:

https://www.ekai.pl/czestochowska-archikatedra-zwycieza-w-konkursie-na-najlepsza-inwestycje-oswietleniowa/

https://www.niedziela.pl/artykul/70141/Archikatedra-nagrodzona

https://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,27290756,iluminacja-czestochowskiej-katedry-uznana-za-najlepsza-taka.html

https://www.radiojura.pl/czestochowska-archikatedra-otrzymala-tytul-najlepszej-inwestycji-oswietleniowej-2020-roku.html

 

Nagroda Specjalna dla Miasta i Gminy Września

 

Nagrodę wręczono 15 lipca w budynku Domu Kultury.

Komisja doceniła ” kompleksowe oświetlenie budynku Domu Kultury w ramach całkowitego remontu budynku. Ze względu na mnogość funkcji, jaką pełni budynek Domu Kultury inwestycja wymagała zastosowania bardzo różnych form i rodzajów oświetlenia. Oświetlono pomieszczenia wewnętrzne o różnych funkcjach i przeznaczeniu, z iluminowano fasadę zewnętrzną wraz z wejściem do budynku, jak również oświetlono otoczenie budynku. Szczególną uwagę poświęcono sali widowiskowej. Wykonano oświetlenie sceniczne wykorzystujące najnowsze rozwiązania w zakresie kreowania przestrzeni scenicznej za pomocą światła. Bardzo staranie dobrano oświetlenie widowni. Cały system oświetlenia sali widowiskowej łącznie z oświetleniem dziennym (sterowany system rolet) został sprzężony w inteligentny system całkowicie  sterowany elektronicznie”.

Link do krótkiej relacji z wydarzenia na stronie.

Tu relacja radiowa z wydarzenia.

II nagroda w kategorii Oświetlenie zewnętrzne terenów miejskich i publicznych, terenów rekreacyjnych, parków i ogrodów oraz małej architektury dla Gminy Miasta Pionki

Gmina Miasto Pionki otrzymała nagrodę za “Zielone Pionki” – obiekt I – Skwer (park) przy Al. Jana Pawła II w Pionkach.

Wykonując rewitalizację terenu umiejętnie dobrano i wkomponowano w przestrzeń latarnie
i słupki oświetleniowe. W porze nocnej uzyskano bardzo dobry efekt oświetleniowy zaznaczający przebieg alejek przy jednoczesnym doświetleniu otaczającej je zieleni
. Zastosowane oświetlenie doskonale podkreśla walory użytkowe i rekreacyjne obiektu. Instalacja oświetleniowa  jest spójna, z użyciem nowoczesnych technologii, przez co zapewnia odpowiedni komfort funkcjonalny i użytkowy. W ocenie Komisji zaprezentowane oświetlenie wyróżnia się na tle przestrzeni miasta w aspekcie funkcjonalnym i estetycznym.

Nagrodę wręczono 21 lipca w Urzędzie Miasta Pionki. Nagrodę odebrał burmistrz Robert Kowalczyk.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia: http://www.pionki.pl/aktualnosc-1575-pionki_swieca_przykladem.html

I nagroda w kategorii Oświetlenie Obiektów Sportowych

30 lipca odwiedziliśmy kolejnego laureata konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2020 Roku i Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2020 Roku !

Tym razem Marek Orłowski wraz z Panią Urszulą Sadowską udali się do Piły (Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile) wręczyć I nagrodą za “Odbudowę stadionu i montaż nowoczesnego oświetlenia stadionu powiatowego przy ul. Okrzei w Pile”.

    

 

Uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym w Pile a nagrodę odebrał z rąk przedstawicieli komisji konkursowej Starosta Pilski Pan Eligiusz Komarowski.

    

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, udanych inwestycji.